Online Eğitimler

image79
image80
image81
image82
image83
image84
image85
image86

Güncel Online Eğitimler

Workshoplar

image87
image88
image89
image90
image91
image92

Yorumlar

​​Ayperi Kütük 

The Ruf Markasının Kurucusu​

​Sibel Hanım’ın detaylı anlatımlarıyla, kafamda oluşan sorulara cevap bulduğum, benim için çok yararlı bir workshoptu. Düzgün anlatımı sayesinde, var olan bilgilerime yenilerini ekledim. 

Workshop sonrası, zorlandığım zamanlarda, kendisiyle iletişime geçip destek istediğimde tüm samimiyetiyle cevap verip yardımcı olduğu için de ayrıca çok teşekkürler. Sizin gibi birini tanıdığım için mutluyum. 

 

Başak Birim Bilgiç

İç Mimarlık Öğrencisi

Ben iç mimarlık ögrencisi olarak kendi alanımla ilgili kumaşlar hakkında bir şey çok öğrendim, dokularından kullanılması ve kullanılmaması gereken yerlerden sizin tatlı ve ilgili sunumunuzla beraber, çok teşekkür ederim.

Beste Yalgın

İç Mimar

İç Mekan Tasarımında Kumaşlar, iç mimarlık eğitiminde çoğu zaman göz ardı edilen tekstil ve kumaş konularına giriş yapabileceğiniz, anlaşılır ve yararlı bir eğitim. Eğitime katıldığım sırada öğrenciydim ve tekstil alanında bir birikimim yoktu. Moda - Tasarım Okulu projesi için araştırma yaparken son derece yeterli bir kaynak oldu. Sibel Hanım; kumaş tipleri, özellikleri, kullanım alanları ve müşteri ihtiyaçları hakkında bilgiler verdi. Sektördeki tecrübelerini paylaştı. En önemlisi bunları keyifli bir ortamda, neşeli bir sohbet eşliğinde yapmasıydı. Tekrar teşekkür ederim...

 

Büşra Nur Köse Albayrak

Moda Tasarımcısı

“Kumaş Seçiminde İpuçları” workshopuna katıldım. Sibel Hanım detaylı ve anlaşılır bir şekilde anlatımı ile aklımda olan bütün soruların cevabını bulmaya yardımcı oldu.  Aynı zamanda günlük yaşantımda da kullanabileceğim bilgilerle ayrıldım. Teşekkürler Sibel Hanım.


 


Deniz Ünveren

Maeve Apparel Markasının Kurucusu

Sevgili Sibel Ege’nin ‘Konfeksiyon ve Üretim Takibinde İpuçları’ eğitimine katıldım ve bir üretici olarak çok yararlı buldum. Moda sektöründe belki de işin en zor kısmı olan üretim aşamasında neleri takip etmem gerektiğini, büyük/küçük her firmanın üretim yaparken ne aşamalardan geçtiğini ve bu aşamalarda üreticiler ve müşterilerle ne gibi bir komünikasyonda olmanın doğru olduğunu Sibel Hanım'ın yaptığı sunum eşliğinde dinledik. Ayrıca merak ettiğim tüm sorulara tecrübeli birinden yanıt alabilmek kafamdaki bazı soru işaretlerini yok edip beni daha net bir duruma getirdi. Yolun başında olan bir tasarımcı olduğum için bu eğitimde öğrendiklerimin çok işime yarayacağını düşünüyorum, emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim.

 


Ece Nur İnce

İç Mekan Tasarımcısı

Sibel Hanım eğitiminizden çok memnun kaldım gerçekten, anlatım şekliniz de bir hayli güzeldi. Yine olsa yine gelirim. Teşekkür ederim:)


​Gizem Balkan

Tekstil ve Moda Tasarımı Öğrencisi

Bölümüm gereği ve sevdiğim için konuya fazla bir merakım vardı. Eksik hissettiğim noktaları tamamlamak adına, kumaşları dokunarak tanımak adına, bir çok bilgiyi daha kapsamlı olarak öğrendim ilk kursumdan. İkinci kursumdan ise konfeksiyonda üretim aşamasında neler oluyor, nasıl oluyor, bunları hiç bilmiyordum, bunları zevkle öğrendim. Katkılarından dolayı, böyle bir imkan sağladığı için Ren Sourcing ailesine gerçekten çok teşekkür ederim.

İnci Evren Sarıalioğlu

Ofis316 Tasarım Firmasının Kurucusu

Çalışma alanımız gereği projelerimizde tekstil ürünlerini sıklıkla kullanıyoruz. Özellikle perdelik ve döşemelik ürünlerdeki bu seçimlerimizde sadece desen, renk, doku olarak değil teknik anlamda da çok daha detaylı bir bilgiye sahip olmanın gerekliliğini ve değerini farkettik. Böylece müşterilerimizi ve danışanlarımızı çok daha doğru bir şekilde yönlendirebilecektik. Böyle bir çalışma için de senelerdir çalışmalarını beğenerek takip ettiğimiz Sibel Hanım'ın uzmanlığına başvurduk. Farklı kumaş tipleri, lif yapıları ve üretim yöntemleri gibi teknik detaylar hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra kumaş tiplerinin avantaj ve dezavantajları gibi seçimlerimizi yönlendirebilecek detayları sorguladık. Mesleki deneyimle veya içgüdüsel olarak yaptığımız birçok seçimdeki doğru ve yanlış tarafları konunun uzmanından aldığımız bilgiler ışığında keşfettik. Yaptığımız birebir eğitim sonucu tekstil ürünlerine bambaşka bir gözle bakmamızı sağlayacak bir aydınlanma yaşadık dersek yeridir. Bu çalışmamızın sonucunda artık seçimlerimizi yaparken ve müşterilerimizi yönlendirirken çok daha profesyonel ve teknik anlamda da altı doldurulmuş bilgilerle hareket edebiliyoruz. Gelecekte daha ileri seviye eğitim ve workshop çalışmalarının artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Teşekkürler Ren Sourcing...

Nilay Susulu

Kumaş ve Halı Tasarımcısı

İç Mekan Tasarımında Kumaşlar eğitimi, 4 yıllık bir aradan sonra tekrar çalışmaya başladığım kumaş alanında bana harika bir yenilenme sürecinin kapısını araladı. Eğitimde tüm iç mekan kumaşlarının lif aşamasından başlayarak işlem akışı, üretim teknikleri, kullanım alanlarına göre kumaş cinslerini numune örnekleriyle tanıma fırsatı yakaladım.

O günden bu yana çalışma hayatımın neredeyse her anında faydasını hissettiğim bu eğitimi özellikle kumaş tasarlayan tasarımcıların belli periyotlarda mutlaka tekrarlaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü tekstil teknolojisi her gün kendisini yenileyen bir döngüye sahip. Bu gelişmeleri yakından takip eden uzmanlarla bilgimizi pekiştirmek ve yenilerini edinmek biz tasarımcılara mesleğimizde artı değer kazanmamızı sağlayacak.

Ren Sourcing işte tam da bu noktada ihtiyaçlara tam randımanlı cevap veren harika bir oluşum.
Sibel Hanım en son teknolojik üretim teknikleri doğrultusunda anlattığı konuların yanı sıra kendi mesleki deneyimlerini ve bilgisini de bizlerle paylaşması, öğrendiğimiz konuları yönetici gözüyle de analiz etmemize fayda sağladı. Kendilerine ilgi ve samimiyetinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Özlem Avşar Muslu

Sartor Tekstil Operasyon Direktörü

Konfeksiyon Üretim Takibinde İpuçları eğitimi, tekstil sektöründe, hem büyük hem de ölçekli firmaların üretim takibini  etkili ve verimli şekilde yapabilmesi için bilinmesi gereken kavram ve yöntemlerin aktarıldığı temel bir eğitimdi. Sibel Hanım, sektörde yönetici ve eğitmen olarak edindiği deneyimini yalın ve net bir sunumla aktardı; kalabalık olmayan samimi bir ortamda eğitim verildiği için farklı sorulara değinme imkanı olması da faydalıydı. Tekstile ilgi duyanların, farklı konulardaki diğer eğitimlerinden de değerli bilgiler edineceğine eminim.

 

 Özge Deregözü

Moda Tasarımcısı

Tasarımda en önemli konu ortaya çıkarılacak ürünün kalitesidir. Bu kalitenin en önemli unsuru doğru tasarım ve onu destekleyecek doğru kumaş seçimidir. Moda tasarımı eğitimimde ürettiğim projelerde aldığım kumaş eğitimi önemli bir yer edindi. Meslek hayatımda da öğrendiğim kumaş bilgileri hayata geçireceğim tasarımlarımda benim destekçim olacak. Eğitim için Sibel Hanım’a çok teşekkür ederim.

Rümeysa Erel

Tekstil Mühendisi

2018 yılının ilk döneminde ‘ Kumaş Seçiminde İpuçları’ eğitimine katılarak Ren Sourcing ile tanıştım. Sibel Hanım’ın önderliğinde gerçekleşen eğitim mükemmel geçti, tekstil liflerini tanımakla başlayarak lifin kumaşa kazandırdığı özellikleri ve kumaş yapıları konusundaki bilgilerini bizimle paylaşan çok tatlı Sibel Hanım’a teşekkür ederiz :) Aynı zamanda mükemmel bir network ortamı olan eğitimler, sosyal ve mesleki açıdan çok yararlı :) devamlı olması dileğiyle :)


Sena Uyan

İç Mimar

Kendi adıma çok faydalandığımı söyleyebilirim. İç Mimar olarak tekstil alanına ilgiliyim ve yüksek lisans konumda iç mekan tekstilleri ile ilgiliydi. Yaptığım araştırmaları sizin gibi işin ehli olan birinden öğrendiklerimle desteklemek güzel oldu. Gayet anlaşılır ve özet bilgiler halinde hazırlanmış. Dışarıda duyamayacağım piyasa ve malzeme tecrübenizle konuları örneklendirmeniz konunun daha gerçekçi olmasını sağladı. Ayrıca ofisiniz ve gelen diğer arkadaşlarla sıcak bir ortam vardı. 

Simay Balcıoğulları

Stilist 

Kumaş seçimi yaparken ve müşterilerimi yönlendirirken teknik anlamda donanımlı hareket etmek için çalışmalarını ilgiyle takip ettiğim Sibel Hanım’ın uzmanlığına başvurdum.

Kumaş-model eşleşmesinin yanı sıra üretim yöntemleri, lif yapıları, kumaş özellikleri ve kullanım alanları hakkında bilgi sahibi oldum. Yalın ve net sunumu, tatlı diliyle tecrübelerini aktarması ve samimi ofis ortamı için çok teşekkür ederim. Yeni workshoplarda görüşmek üzere:)


Şule Kara

Tekstil Mühendisi

İster sektörün tam ortasında olun ister çok uzağında yaşam boyu bizim için vazgeçilmez bir ihtiyaç olan bu alana daha farklı bir gözle bakabilmeyi hedefleyen herkes için Ren Sourcing eğitimleri ile harika bir avantaj. Samimi bir ortamda tekstilin tüm incelikleriyle buluşma imkanı sunan Sibel Hanım'a buradan tekrar teşekkürler:)

 

Yunus Emre Karakurt

İç Mimar 

İç mimar olarak kumaşın bir mekanı nasıl değiştirdiğinin önemini vurgularim. Çünkü perdelerde, koltuklarda, kıyafetlerde kumaş seçimi çok önemlidir. Sibel Hanim bu konuda duayen denilecek bilgi sahibidir. İyi ki katılmışım.